Scopus AI – dostęp testowy

Elsevier uruchomił dostęp testowy do nowego narzędzia Scopus AI w ramach bazy Scopus.

Webinarium wprowadzające – Scopus AI: Rewolucja badań naukowych za pomocą sztucznej inteligencji – link do nagrania – Pomoże zgłębić innowacyjne zastosowania i postępy sztucznej inteligencji w amach platformy Scopus. Pozwoli przekonać się, jak sztuczna inteligencja przekształca proces odkrywania badań, przyspiesza wnioski i rewolucjonizuje działania naukowe.

Sesja Q&A z ekspertem15 maj 2024 godz. 12:00 – Sesja pytań i odpowiedzi, której tematem przewodnim będzie Scopus AI. W czasie tego interaktywnego webinaru przedstawione zostaną niuanse oraz zastosowania sztucznej inteligencji w dziedzinie badań akademickich. Uczestnicy będą mieli wyjątkową okazję do bezpośredniego kontaktu z wybitnym ekspertem w dziedzinie AI i Scopus, zdobywając nieocenione spostrzeżenia i wyjaśnienia.

Dostęp aktywny 22 kwietnia – 31 maja 2024


Applied Science & Technology Source Ultimate

To obszerna pełnotekstowa baza obejmująca pełne spektrum nauk stosowanych oraz informatyki. Zakres tematyczny bazy obejmuje informatykę oraz wiele dziedzin z zakresu nauk stosowanych, od akustyki do aeronautyki, robotykę, inżynierię biomedyczną, sieci neuronowe, logistykę czy inżynierię nuklearną. Baza zawiera ponad 1300 stale wydawanych czasopism pełnotekstowych, (ponad 1100 aktywnych pełnotekstowych czasopism jest recenzowanych naukowo, a ponad 900 czasopism dostępnych jest bez okresu karencji), monografie i książki, jak również kolekcje materiałów konferencyjnych.

Baza indeksuje ponad 4400 czasopism i publikacji specjalistycznych. Umożliwia dostęp do wiodących czasopism naukowych i branżowych, publikacji towarzystw naukowych i technicznych, specjalistycznych publikacji branżowych, czasopism popularno-naukowych, instrukcji obsługi, materiałów konferencyjnych i innych. Baza zawiera specjalistyczny tezaurus dziedzinowy.

Dostęp aktywny do 31 maja 2024.

Baza dostępna w ramach sieci adresów IP PBŚ lub zdalnie z komputerów domowych i urządzeń mobilnych. Baza została dodana na platformie EBSCOhost



Bentham Science

Zasoby międzynarodowego wydawcy czasopism i książek z zakresu nauk przyrodniczych, technologii, medycyny, nauk społecznych i humanistycznych to 170 tytułów czasopism i 1200 książek. Ponad 70 tytułów spośród czasopism Bentham Science znajduje się na wykazie punktowanych czasopism naukowych MNiSW.

Czasopisma Bentham Science są indeksowane we wszystkich głównych indeksach, w tym Web of Science, PubMed i Scopus a wiele z tych tytułów ma imponujące wskaźniki Impact Factor. Dostęp do pełnych tekstów artykułów z czasopism za lata 2000-2024.

Dostęp aktywny do 1 czerwca 2024.

Kolekcja dostępna w ramach sieci adresów IP PBŚ:

lub zdalnie z komputerów domowych i urządzeń mobilnych.

wykaz tytułów czasopism


Scopus AI – dostęp testowy

Elsevier uruchomił dostęp testowy do nowego narzędzia Scopus AI w ramach bazy Scopus.

Webinarium wprowadzające – Scopus AI: Rewolucja w badań naukowych za pomocą sztucznej inteligencji22 kwi 2024 godz. 10:00 – Pomoże zgłębić innowacyjne zastosowania i postępy sztucznej inteligencji w amach platformy Scopus. Pozwoli przekonać się, jak sztuczna inteligencja przekształca proces odkrywania badań, przyspiesza wnioski i rewolucjonizuje działania naukowe.

Sesja Q&A z ekspertem15 maj 2024 godz. 12:00 – Sesja pytań i odpowiedzi, której tematem przewodnim będzie Scopus AI. W czasie tego interaktywnego webinaru przedstawione zostaną niuanse oraz zastosowania sztucznej inteligencji w dziedzinie badań akademickich. Uczestnicy będą mieli wyjątkową okazję do bezpośredniego kontaktu z wybitnym ekspertem w dziedzinie AI i Scopus, zdobywając nieocenione spostrzeżenia i wyjaśnienia.

Dostęp aktywny 22 kwietnia – 31 maja 2024


Physiology Lab Simulations – dostęp testowy do 23.02.2023

PhysioEx™ – to narzędzie do tworzenia symulacji laboratoryjnych z zakresu fizjologii, oferuje 63 doświadczenia laboratoryjne online, które można wielokrotnie wykonać.

PhysioEx 10.0 ułatwia przeprowadzanie eksperymentów, które są trudne do przeprowadzenia w środowisku laboratoryjnym ze względu na czas, koszty lub kwestie bezpieczeństwa, a także przeprowadzanie eksperymentów bez szkody dla żywych zwierząt.

Dostęp do PhysioEx™ wyłącznie z komputerów sieci wydziałów WHiBZ, WRiB oraz dla uprawnionych poprzez zdalny dostęp.

Test będzie aktywny do 23 lutego 2023r

Zapraszamy do testowania

PhysioEx Symulacje:
Exercise 1: Cell Transport Mechanisms and Permeability
Exercise 2: Skeletal Muscle Physiology
(opens new window)
Exercise 3: Neurophysiology of Nerve Impulses
Exercise 4: Endocrine System Physiology
Exercise 5: Cardiovascular Dynamics
Exercise 6: Cardiovascular Physiology
Exercise 7: Respiratory System Mechanics
Exercise 8: Chemical and Physical Processes of Digestion
Exercise 9: Renal System Physiology
Exercise 10: Acid-Base Balance
Exercise 11: Blood Analysis
Exercise 12: Serological Testing


Cambridge University Press – dostęp testowy do 9 sierpnia 2022 r.

Zapraszamy do testowania zasobów wydawnictwa Cambridge University Press. Dostęp testowy obejmuje kolekcję 400 tytułów czasopism oraz kolekcję ponad 448 podręczników z zakresu STM (Science-Technology-Medicine).
Baza dostępna w ramach sieci adresów IP PBŚ lub zdalnie z komputerów domowych i urządzeń mobilnych.

Wykaz testowanych podręczników

Materiały informacyjne:


CAB Abstracts with Full Text, FSTA, Veterinary Source – dostęp testowy

Zapraszamy do testowania baz dot. nauk przyrodniczych: CAB Abstracts with Full Text, FSTA – Food Science and Technology Abstracts with Full Text, Veterinary Source.
Bazy dodano na platformę EBSCOhost oraz do wyszukiwania poprzez wyszukiwarkę EDS. Baza dostępna dla użytkowników w ramach sieci adresów IP PBŚ lub zdalnie dla uprawnionych użytkowników.

Test potrwa do 17 maja 2022 r

CAB Abstracts with Full Text

Zawartość:

  • Ponad 1200 aktywnych czasopism pełnotekstowych
  • 978 aktywnych czasopism pełnotekstowych bez embarga
  • 949 aktywnych czasopism pełnotekstowych niedostępnych w żadnej wersji Academic Search

Tematyka

  • Rolnictwo
  • Środowisko
  • Nauka o żywności
  • Zdrowie człowieka
  • Mikologia i parazytologia
  • Odżywianie
  • Nauki o roślinach
  • Nauki weterynaryjne

FSTA – Food Science and Technology Abstracts with Full Text

Zawartość

  • ponad 247 aktywnych czasopism pełnotekstowych
  • 172 aktywne czasopisma pełnotekstowe, na które nie nałożono embarga
  • 181 aktywnych czasopism pełnotekstowych niedostępnych w żadnej wersji Academic Search

Tematyka
Oprócz podstawowych obszarów nauki o żywności, technologii, napojów i żywienia, FSTA with Full Text zawiera treści dotyczące wielu pokrewnych dziedzin, w tym:

  • Biotechnologia
  • Bezpieczeństwo żywności
  • Technologie omiczne
  • Żywność dla zwierząt
  • Nauka o sporcie
  • Zrównoważony rozwój

Veterinary Source

Zawartość

  • 202+ aktywne czasopisma pełnotekstowe
  • 174 aktywne czasopisma pełnotekstowe bez embarga
  • 150 aktywnych pełnotekstowych w żadnej wersji Academic Search Ultimate

Tematyka

  • Anatomia i fizjologia
  • Patologia i parazytologia zwierząt
  • Rozmnażanie i hodowla zwierząt
  • Dobrostan zwierząt
  • Diagnoza
  • Żywienie
  • Opieka nad małymi i dużymi zwierzętami
  • Weterynaryjna opieka medyczna i praktyki lekarskie

CABI Full Text – dostęp testowy do 31 grudnia 2021 na platformie EBSCOhost

CAB Abstracts to bibliograficzna baza danych zapewniająca dostęp do światowej literatury z zakresu nauk przyrodniczych, tworzona przez Centre of Agriculture and Biosciences International (CABI). Baza zawiera blisko 10 milionów rekordów z czasopism, książek, referatów z konferencji, raportów i innych rodzajów dokumentów publikowanych na całym świecie od 1973 r.
Tematyka bazy obejmuje takie zagadnienia jak m.in.: rolnictwo, gospodarka żywnościowa, inżynieria rolnicza, leśnictwo, rybołówstwo, weterynaria, ochrona środowiska, socjologia wsi, hodowla zwierząt i roślin, uprawa zbóż, ochrona roślin, genetyka, inżynieria w leśnictwie, ekonomia, medycyna weterynaryjna, żywność i żywienie, rozwój wsi, turystyka, ochrona środowiska.
Baza CAB Abstracts zawiera również bazę „Full Text Select”, która stanowi wybór ponad 400 000 pełnotekstowych artykułów, referatów i raportów.
Zasoby pełnotesktowe dostępne poza bazą CAB Abstracts:

Bazy pakietu CABI Full Text będą dostępne dla użytkowników bezpośrednio z komputerów w sieci uczelnianej oraz w dostępie zdalnym.


ASME Digital Collection – dostęp testowy
Uprzejmie informujemy, że Biblioteka Główna uzyskała dostęp testowy do pełnotekstowej bazy z zakresu inżynierii mechanicznej – ASME Digital Collection. Wydawcą bazy jest the American Society of Mechanical Engineers.
Baza dostępna z komputerów sieci PBŚ – ASME Digital Collection lub zdalnie – ASME Digital Collection
Test potrwa do 24 grudnia 2021

Baza zapewnia dostęp m.in. do:

  • 33 tytułów czasopism
  • archiwów czasopism z lat 1959-1999
  • ASME’s Conference Proceedings od 2000 r.
  • ASME’s eBooks – wydania od 1993 r. – wybrane tytuły


OPEN TO THE WORLD OF ENGINEERING POSSIBILITIES – informator (pdf)

Central & Eastern European Academic Source (CEEAS) – dostęp testowy do 22.05.2021
Uprzejmie informujemy, że Biblioteka Główna uzyskała dostęp testowy do bazy Central & Eastern European Academic Source (CEEAS), który potrwa do 22 maja 2021 r.
Jest to baza zawierająca pełne teksty czasopism naukowych publikowanych w krajach Europy Centralnej i Wschodniej, zawiera zasoby naukowe m.in. z takich dziedzin jak ekonomia, biznes, edukacja, nauki ścisłe (STEM), medycyna, nauki społeczne. Baza zawiera blisko 2,000 tytułów, z czego ponad 360 to czasopisma w języku polskim.
Baza została dodana na platformie EBSCOhost oraz do multiwyszukiwarki EDS. Dostępna jest w ramach sieci adresów IP UTP lub zdalnie z komputerów domowych i urządzeń mobilnych.


CAB Abstracts – dostęp testowy
Zapraszamy do testowania bazy CAB Abstracts, do której dostęp testowy potrwa do 27 listopada 2020.
CAB Abstracts to bibliograficzna baza danych zapewniająca dostęp do światowej literatury z zakresu nauk przyrodniczych, tworzona przez Centre of Agriculture and Biosciences International (CABI).
Baza CAB Abstracts zawiera również bazę „Full Text Select”, która stanowi wybór ponad 400 000 pełnotekstowych artykułów, referatów i raportów, spośród których ponad 80% nie jest dostępnych w formie elektronicznej w innych źródłach.

Baza CAB Abstracts została dodana na platformę EBSCOhost oraz do wyszukiwarki EDS i jest dostępna w ramach sieci adresów IP UTP lub zdalnie z komputerów domowych i urządzeń mobilnych.

Zapraszamy do testowania


ProQuest One Academic – dostęp testowy do 14.06.2019

Zapraszamy do testowania pakietu ProQuest One Academic, w ramach którego oferowany jest dostęp do czterech multidyscyplinarnych baz: ProQuest Central, Academic Complete, Academic Video Online i ProQuest Dissertations & Theses Global.
Są to największe na świecie, uporządkowane zbiory czasopism, e-booków, prac magisterskich i rozpraw doktorskich, wiadomości, materiałów wideo i innych materiałów źródłowych.

Dostęp do baz z wszystkich komputerów sieci uczelnianej oraz z komputerów domowych w ramach usługi Zdalny dostęp do e-zasobów licencjonowanych.

Test potrwa do 14 czerwca 2019 r.
Ulotka informacyjna
Opis baz


VitalSource – dostęp testowy do 12.07.2019 r.
Zapraszamy do testowania jednego z najpopularniejszych serwisów z eTextbookami na świecie. Na czas testu dla UTP przygotowano 224 podręczniki wydawnictwa Pearson z kolekcji:
Business, Economics, Production & Operations Management
Technology & Engineering
Computer Science
Math & Statistics
Nature
Osoby zainteresowane korzystaniem z podręczników wydawnictwa Pearson mogą otrzymać materiały instruktorskie do prowadzenia zajęć, a także 2 letni darmowy dostęp do wybranego podręcznika tzw. inspection copy na platformie VS
Lista podręczników
Prezentacja VS


BioOne Complete – dostęp testowy do końca czerwca
Zapraszamy do testowania pełnotekstowej bazy danych zawierającej ponad 208 wysokiej jakości, subskrybowanych i ogólnodostępnych (Open Access) tytułów czasopism z dziedziny nauk biologii, ekologii i nauk środowiskowych.
Dostęp do bazy z wszystkich komputerów sieci uczelnianej. Poza siecią dla uprawnionych użytkowników – Zdalny dostęp do e-zasobów.

Test potrwa do 30 czerwca 2019 r.
Prezentacja BioOne
Lista tytułów czasopism


EMIS – dostęp testowy
Zapraszamy do testowania serwisu ekonomicznego Emerging Markets Information Service (EMIS), który oferuje głębokie i wyczerpujące informacje z ponad 9,000 publikacji. Dostarcza informacji zawierających wiadomości ekonomiczne, finansowe, polityczne, makroekonomiczne, wiadomości ze spółek, wiadomości sektorowe dotyczących rynków rozwijających się i obejmuje swoim zasięgiem ponad 120 krajów regionu Europy Centralnej i Wschodniej, Europy Południowo-Wschodniej, Azji, Ameryki Łacińskiej, Afryki, Bliskiego Wschodu.
Baza produkowana i udostępniana przez firmę ISI Emerging Markets Polska Sp. z o.o.
Dostęp z wszytskich komputerów sieci uczelnianej oraz poza nią dla uprawnionych użytkowników – Zdalny dostęp do e-zasobów.

Test potrwa do 15.04.2019 r.


Dostęp testowy do Food Science Source
Zapraszamy do skorzystania z dostępu testowego do bazy Food Science Source z zakresu żywności i żywienia, usług żywieniowych, przetwarzania, pakowania, transportu żywności itp.
Baza indeksuje czasopisma, monografie oraz publikacje branżowe w tym jest dostęp do pełnej treści ponad 850 publikacji.
Baza została dodana na platformę EBSCOhost oraz do multiwyszukiwarki EDS i jest dostępna z komputerów sieci uczelnianej, zdalnie z komputerów domowych i urządzeń mobilnych.

Test potrwa do 31.01.2019 r.


Dostęp testowy do AccessEngineering
Zapraszamy do 30 dniowego dostępu testowego do bazy pełnotekstowej AccessEngineering Wydawnictwa Mc GrawHill Education, zawierającej książki, artykuły, grafiki i filmy. Zakres tematyczny to min.: bioiżynieria, inżynieria chemiczna, elekrtyczna, lądowa, materiałowa, mechaniczna, oprogramowania, energetyka, zarządzanie operacyjne, umiejetności biznesowe.
Instrukcja i opis bazy
Dostęp będzie aktywny do 16.12.2018 r.


Dostęp testowy do AccessScience
Zapraszamy do 30 dniowego dostępu testowego do bazy AccessScience Wydawnictwa Mc GrawHill Education, zawierajacej pełne teksty artykułów, ilustracje, grafiki, bibliografie. Głównym źródłem, z którego dostarczane są informacje to McGraw-Hill Encyclopedia of Science and Technology (ed.10). Zakres tematyczny to min.: inżynieria i materiałoznawstwo, biologia i biomedycyna, chemia, zoologia, botanika, rolnictwo, leśnictwo, informatyka i technologie komputerowe, technologia żywności.
Instrukcja i opis bazy
Dostęp będzie aktywny do 16.12.2018 r.

Z wszystkich baz w dostępie testowym korzystać można z komputerów sieci uczelnianiej, a uprawnieni użytkownicy również z komputerów domowych


ProQuest Dissertations and Theses Global
PQDT Global – największa baza danych zawierająca prace dyplomowe i rozprawy naukowe w wersji elektronicznej dostępne na całym świecie, obejmuje 4 miliony prac z ponad 3000 uczelni z całego świata. Zarejestrowane prace stanowią przekrój przez wszystkie dziedziny naukowe.
Art, Design & Architecture Collection
Baza zawiera kompleksowy przegląd publikacji z zakresu sztuk wizualnych oraz sztuki użytkowej. Zakres tematyczny to m.in. wzornictwo przemysłowe, meble i wyposażenie wnętrz, architektura i historia architektury, sztuka współczesna.

Zachęcamy do testowania
Test potrwa do 11.05.2018 r.


BIBLIOTEKA
Politechniki Bydgoskiej
im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
85-796 Bydgoszcz, Al. prof. S. Kaliskiego 7
tel. +48 52 340-8056
biblioteka@pbs.edu.pl